Les 1 Kies lekker en gezond
Lesdoelen
1. De leerlingen kunnen in de supermarkt producten herkennen aan de logo’s gezondere keuze en bewuste keuze.
2. De leerlingen kunnen uitleggen wat de logo’s betekenen.
Benodigdheden
White board
PowerPoint
Digibord
Opdrachtvel les 1 afgedrukt op A3 formaat
Logo's les 1 afgedrukt op stickervel
Producten van opdracht les 1
Suikerklontjes
Weegschaal
YouTube reclame Coca Cola
Opbouw van de les
De eerste les van ‘kies lekker & gezond’ vindt plaats in het klaslokaal. Deze les gaat over producten met een gezondere keuze logo, bewuste keuze logo en uitzonderingsproducten.
Om de voorkennis van de leerlingen te activeren kunt u beginnen met het maken van een 'Mindmap' van gezonde voeding op het white board of digibord.
Vervolgens start u de PowerPoint en geeft u uitleg over 'de Schijf van Vijf', het gezondere keuze logo en het bewuste keuze logo. Voor informatie over deze onderwerpen kunt u het document informatie les 1en 2 openen op deze pagina.
1. De leerlingen kunnen in de supermarkt producten herkennen aan de logo’s gezondere keuze en bewuste keuze.
2. De leerlingen kunnen uitleggen wat de logo’s betekenen.
Benodigdheden
White board
PowerPoint
Digibord
Opdrachtvel les 1 afgedrukt op A3 formaat
Logo's les 1 afgedrukt op stickervel
Producten van opdracht les 1
Suikerklontjes
Weegschaal
YouTube reclame Coca Cola
Opbouw van de les
De eerste les van ‘kies lekker & gezond’ vindt plaats in het klaslokaal. Deze les gaat over producten met een gezondere keuze logo, bewuste keuze logo en uitzonderingsproducten.
Om de voorkennis van de leerlingen te activeren kunt u beginnen met het maken van een 'Mindmap' van gezonde voeding op het white board of digibord.
Vervolgens start u de PowerPoint en geeft u uitleg over 'de Schijf van Vijf', het gezondere keuze logo en het bewuste keuze logo. Voor informatie over deze onderwerpen kunt u het document informatie les 1en 2 openen op deze pagina.
kies_lekker_en_gezond_les_1_pp.pptx | |
File Size: | 2645 kb |
File Type: | pptx |
informatie_les_1_en_2.docx | |
File Size: | 428 kb |
File Type: | docx |
Opdracht 1: de leerlingen werken in groepjes van drie. Opdrachtvel les 1 is geprint op A3 formaat, ieder groepje krijgt één opdrachtvel en de stickers. Op de grote tafel in het midden van de klas worden de producten van opdrachtvel les 1 uitgestald (zorg ervoor dat de logo’s op de producten nog niet zichtbaar zijn).
De leerlingen plakken de stickers in de kolom achter het juiste product. Alle producten die op tafel staan mogen ze bekijken en de etiketten lezen. Ze presenteren aan de klas waarom ze voor deze logo’s achter de producten gekozen hebben. Klassikaal nakijken is belangrijk. Laat de leerlingen opschrijven hoeveel stickers ze goed hadden geplakt. Geef bij het nakijken de reden waarom die logo’s bij die producten horen.
De leerlingen plakken de stickers in de kolom achter het juiste product. Alle producten die op tafel staan mogen ze bekijken en de etiketten lezen. Ze presenteren aan de klas waarom ze voor deze logo’s achter de producten gekozen hebben. Klassikaal nakijken is belangrijk. Laat de leerlingen opschrijven hoeveel stickers ze goed hadden geplakt. Geef bij het nakijken de reden waarom die logo’s bij die producten horen.
kies_gezond_bijlage_1_voorbeeld.docx | |
File Size: | 13 kb |
File Type: | docx |
kies_gezond_bijlage_1_antwoord.docx | |
File Size: | 106 kb |
File Type: | docx |
logos_les_1.docx | |
File Size: | 105 kb |
File Type: | docx |
Opdracht 2: Laat bovenstaande reclameboodschap zien van Coca Cola. Vraag de leerlingen of ze weten hoeveel suiker er in frisdrank zit. Laat zien hoeveel suiker er in een blikje Coca
Cola 330 ml en Red Bull 330 ml zit, door het aantal grammen suiker in suikerklontjes
te laten afwegen op een weegschaal. Tel de suikerklontjes met de leerlingen.